Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz więcej pań, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym odpowiedniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą wówczas poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie istotną kwestią są również treningi oddechowe, jakie należy następnie jak na ogół powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Dużo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply