mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

By

Listopad 30, 2014kulinariaNo comments

Świetna włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. mięso sezonowane Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply