restauracja włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują rzadsze potrawy takie jak tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu są również nie tak popularne dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i dania z różnych zakątków Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad na włoską modę koniecznie powinien obejmować też aperitiff. Odrobina białego wina to we Włoszech reguła. jedzenie w la grande mamma Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply