Tradycyjna kuchnia naszego kraju

By

Październik 13, 2017kulinariaNo comments

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i wielokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowe smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply